به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز  ـ از روزی که رهبر معظم انقلاب از تعبیر «آتش به اختیار» برای دانشجویان استفاده کردند موج عجیبی از تحلیل و تفسیر در این باره براه افتاده اما تعجب من از تعجبی است که بسیاری در این باره پیدا کرده اند! چون مگر تاکنون غیر از این بوده؟ مگر تا به امروز دانشجویان برای فعالیتهای خود “آتش به اختیار” نبوده اند؟

اگر کسانی تعمدا میخواهند این امر بدیهی و این تعبیر رهبر انقلاب را به معنای صدور جواز برای خودسری و … تفسیر کنند بحث دیگری است چون این جماعت نان شان در تحریف و تقطیع و نتیجه گیری های معیوب از بدیهیات کلام ایشان است اما کسانی که اندک آشنایی با منظومه کلامی رهبر انقلاب بویژه نوع نگاهشان به جنبش دانشجویی داشته باشند، میدانند تا قبل از این تعبیر نیز جریانهای دانشجویی عملا آتش به اختیار بوده اند و تاکید رهبری بر این تعبیر در دیدار اخیرشان با دانشجویان، دلالت بر استقلال عمل دانشجویان از سایر نهادهای حاکمیتی دارد.

معنای خلاصه «آتش به اختیار» یعنی برای پیشبرد اهداف انقلاب منتظر اجازه از فلان وزارتخانه و شخص و … نباشید؛ شما دانشجویان بعضا پخته تر و فهیم تر از خیلی مسئولین در تشخیص مسایل هستید و با استقلال و تشخیص خودتان عمل کنید نه اجازه یا بخشنامه فلان وزارتخانه، نهاد یا سازمان!

این نوع نگاه به جریان دانشجویی و اعطای «شخصیت» و «استقلال» به دانشجویان نقطه مقابل نگاهی است که ۸ سال انواع سوء استفاده ها از دانشجویان را انجام داد و در پایان گفت: «جنبش دانشجویی حرف مفت است!»

* امیرحسین ثابتی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. بهنام

    سلام به همه تكابي ها همانطر كه ميدانيد بيكاري در تكاب بي داد ميكند مسولين ميبايست در جهت حمايت واحد هاي صنعتي كه مشغول كار هستند باشد بدون توجه شاهد بيكار شدن بيش از ٤٠٠ نَفَر كارگر معدن اقدره هستند كه توسط تعدادي از أهالي اقدر وسطي كه به تحريك افرادي معلوم الحال تحريك شده اند نشته اند وهيچ اقدام قانوني در جهت جلوگيري از عمال زِد قانوني أين أفراد نميكنند واقعا جاي تعجب دارد أيا أين حمايت از سياست توليد مقاومتي ميباشد جوانان به داد مراكز اقتصادي شهرتان باشيد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی