به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز؛ مدیرکل دفتر راهبری وزارت نیروگزارش داد: ۷۵ درصد خانواده‌ها هزینه قبض برقشان زیر ۲۵ هزار تومان در ماه است.

فرحناکیان گزارش داد:صنعت برق کشورمان سالانه ۷۰ میلیارد متر مکعب از ذخایر گاز استفاده می‌کند.

محمدعلی فرحناکیان گفت: ۹۷ درصد تجهیزات و تاسیسات برق در داخل کشور تولید می‌شود و علت عمده تحقق این خودکفایی، مربوط به دوران تحریم و محدودیت‌های آن بوده است و امتحان و آزمایش این تجهیزات در زمان تحریم‌ها در داخل کلید خورد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم افزایش قیمت برق به دلیل پایین بودن آن نسبت به سایر کشور‌ها افزود: افزایش قیمت برق تبعات اجتماعی و اقتصادی برای مردم به همراه دارد و وزرات نیرو نگران از فشار اقتصادی که به جامعه و مخصوصا اقشار ضعیف وارد می‌آید است.

فرحناکیان با تاکید بر اینکه هر گونه افزایش قیمت برق باید همراه بسته‌های حمایتی برای قشر ضعیف جامعه باشد گفت:، اما نباید برق را با این قیمت نازل ارائه دهیم که هم انرژی کم ارزش به حساب بیاید و هم موجب اسراف آن شود.

فرحناکیان در ادامه با مقایسه میزان مصرف برق و مخابرات در کشور عنوان کرد: هر خانواده ایرانی به طور متوسط ۱۰۰ هزار تومان ماهانه هزینه قبض تلفن همراه، اینترنت و… دارد، ولی طبق آمار ما در وزرات نیرو ۷۵ درصد خانواده‌ها هزینه قبض برقشان زیر ۲۵ هزار تومان در ماه است.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق در پاسخ به سوال” وزرات نیرو چه میزان افزایش قیمت برق را در دستور کار دارد” پاسخ داد: اجازه بدهید به علت این که این مسئله تبعات اجتماعی که به همراه خواهد داشت به عدد دقیقی اشاره نکنم.

وی افزود: هزینه تولید برق برای وزرات نیرو هر کیلو وات ۱۰۰ تومان تمام می‌شود در حالی که متوسط هزینه‌ای که از مردم بابت هرکیلو وات دریافت می‌شود بین ۶۰ تا ۶۵ تومان است.
وی ادامه داد: بنابراین سیاست وزارت نیرو بر آن است که حداقل قیمت فروش به میزان قیمت تمام شده یعنی ۱۰۰ تومان برسد.

فرحناکیان گفت: البته این افزایش قیمت “که میزان ۳۵ تا ۴۰ تومان” خواهد بود به طور آرام و پلکانی خواهد بود تا حتی المقدور به اقشار ضعیف و کم درآمد آسیبی وارد نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی