به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز، همایون هاشمی درباره برخی اظهارات نسبت به قاچاق ۲۰۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در کشور، افزود: واقعیت آن است که اگرچه با اجرایی شدن طرح تحول سلامت میزان قاچاق تجهیزات پزشکی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد اما هنوز نمی توان آمار قاچاق این تجهیزات را ۲۰۰ میلیون دلار دانست زیرا به نظر می رسد بیش از این ها تجهیزات پزشکی قاچاق می شوند.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید مطالعه دقیق و کارشناسی برای بررسی میزان قاچاق لحاظ شود تا بر اساس آمار دقیق بتوان سازوکاری برای مقابله با این پدیده در نظر گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر پذیرفتن آمار ۲۰۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در کشور نیز نگران کننده است زیرا در حوزه سلامت با جان مردم سروکار داریم و حتی یک ریال قاچاق هم نباید در این حوزه وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: گاهی تخلفات قاچاق تجهیزات پزشکی از سوی شرکت هایی انجام می شود که به دلیل سود بالا اقدام به قاچاق تجهیزات پزشکی می کنند که باید با برخورد قاطع، مانع ادامه تخلفات آنها شد لذا در این زمینه لازم است تا از مسیر قانونی استفاده کرده و بتوان این سیکل معیوب را اصلاح کرد.

هاشمی تصریح کرد: استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق به ندرت در بخش دولتی استفاده می شود که باید همین میزان اندک نیز به صفر برسد زیرا میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی دولتی زیاد است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه در بخش خصوصی نظارت ها کافی نیست و باید برای جلوگیری از مصرف قاچاق تجهیزات پزشکی، بُعد نظارتی خود را در این بخش تقویت کنیم./

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی