به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز، محمد رضا رستمی  در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب افزود: این تسهیلات به منظور توسعه کسب و کار گروه های جوان جامعه اعطا می شود و اجرای آن مورد تاکید رئیس جمهور است.
وی همچنین بیان کرد: برای توسعه سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان (سمن ها) نیز تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی به جوانان پرداخت خواهد شد.
مهندس رستمی از برگزاری دوره های توانمند سازی و آموزش کار آفرینی به جوانان خبر داد و اظهار کرد: مشارکت جوانان با تشکیل سازمان های مردم نهاد در عرصه تولید و اشتغال و جوانگرایی در ساختارهای ملی و استانی ادارات و سازمان ها اولویت اصلی دولت دوازدهم در زمینه ساماندهی امور جوانان است.
وی ادامه داد: دولت دوازدهم با رویکردهای جدید و با حمایت های مجلس شورای اسلامی زمینه های لازم برای مشارکت های حداکثری جوانان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی و افزایش تولید و اشتغال را فراهم کرده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مشارکت جوانان در زمینه توسعه تولید و اشتغال مورد تاکید جدی دولت دوازدهم است اضافه کرد: به منظور شتاب بخشی به مشارکت جوانان در زمینه تولید و اشتغال، مصوبه ای نیز از سوی رئیس جمهور به دستگاه های دولتی ابلاغ شده است.
رستمی افزود: مشارکت جوانان در زمینه راه اندازی کسب و کار موجب تسهیل فرآیند تولید و اشتغال در حوزه جوانان و ایجاد امید و نشاط در جامعه می شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های شهرستان تکاب گفت: وزارت ورزش و جوانان برای تامین منابع مالی برگزاری جشنواره ملی طراحی و ساخت جواهرات در شهرستان تکاب آمادگی دارد.
رستمی افزود: از نتایج حاصل از این جشنواره به پنج گروه برتر در حوزه طلا و جواهر تسهیلاتی تا سقف ۲ میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد برای راه اندازی کسب و کار توسط جوانان در این زمینه پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: با راه اندازی و تشکیل چهار سازمان مردم نهاد جوانان، به زودی خانه جوان نیز در شهرستان تکاب تاسیس می شود.
مهندس رستمی با تاکید بر مشارکت نهادمند جوانان شهرستان تکاب در زمینه تولید و اشتغال بر محور طلا و جواهر ادامه داد: با توجه به ظرفیت های تکاب در زمینه معادن بزرگ طلا، سازمان های مردم نهاد تلاش کنند طرح جامع کسب و کار و گردشگری طلا و جواهر را اجرا کنند.
فرماندار تکاب نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل های این شهرستان در بخش های مختلف گفت: چهره عمرانی و اقتصادی تکاب با اقدامات صورت در سال های اخیر در آستانه تحول قرار گرفته است.
ایرج ثقفی  با اشاره به پتانسیل‌های توسعه و پیشرفت شهرستان در بخش های معادن و گردشگری افزود: امسال نیز خدمات خوبی در حوزه های عمرانی و صنعتی در تکاب انجام شده است.
وی بیان کرد: تلاش می کنیم با تکمیل و بهبود زیرساخت های عمرانی تکاب از جمله راه های مواصلاتی زمینه توسعه فعالیت های جوانان و گسترش کسب و کار آنان در بخش های مختلف فراهم شود.

امام جمعه تکاب نیز در ابتدای جلسه شورای اداری با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه شهرستان در جهت توسعه و پیشرفت گفت: تکاب علاوه بر پتانسیل های غنی و طبیعت بکر،جوانان مستعد و خلاق و موفقی دارد.
حجت الاسلام برادری افزود:امیدواریم وزارت ورزش و جوانان با نگاه ویژه به شهرستان تکاب برای حل مشکلات این حوزه تلاش نموده تا کمبودهای گذشته جبران شود.
امام جمعه تکاب نیز در جلسه شورای اداری گفت: تکاب علاوه بر پتانسیل های غنی و طبیعت بکر،جوانان مستعد و خلاق و موفقی دارد
حجت الاسلام برادری افزود:امیدواریم وزارت ورزش و جوانان با نگاه ویژه به شهرستان تکاب برای حل مشکلات این حوزه تلاش نموده تا کمبودهای گذشته جبران شود.