حجت الاسلام والمسلمین عیسی برادری در گفت و گو با خبرنگار شیز با تبریک سال نو به مردم و همشهریان، اظهار کرد: مردم باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته ونقد ونظرات خود را در مورد کیفیت کالا به تولیدکنندگان ارائه کنند و مطالبه گری جدی برا کیفی سازی کالاداشته باشند.

امام جمعه تکاب  اذعان داشت تحقق شعار سال قطعا باعث تقویت تولیدات بومی و رونق اقتصادی کشور می شود.

وی هم چنین افزود با تحقق یافتن شعار سال وابستگی به کالاهای خارجی از بین خواهد رفت.وی گفت: ممکن است تولید کنندگان از سود پایین بهره ببرند وتولیدات چشمگیری نداشته باشند ولی  تعصب به کالای ایرانی  سبب پی ریزی فرهنگ بومی گرایی واستفاده از تولیدات داخلی می شود وهمین امر ارزشمند است.

وی با تاکید بر اینکه همه در تحقق شعار سال نقش دارند، گفت: همه ما و اقشار مختلف مردم باید در این چرخه به نقش خود عمل کنیم.

برادری با اشاره به اینکه هرکس باید به نوبه خود در حمایت از کالای ایرانی و تولیدات بومی تلاش کند افزود:رسانه ها  نقش بسزایی در تبلیغ استفاده از کالای ایرانی دارند تا فرهنگ سازی درست در این زمینه انجام گیردواستفاده از کالای ایرانی وبومی به یک فرهنگ تبدیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین افزود: خرید کالای ایرانی مساوی است با فعال شدن کارخانجات داخلی و افزایش خط تولید در نتیجه افزایش اشتغال و در نهایت نیز نه تنها عده ای بیکار نمی شوند بلکه جذب هم شده و افزایش اشتغال را شاهد خواهیم بود.

وی به ظرفیت های تولیدی موجود در شهرتکاب اشاره وبیان کرد:تکاب دارای ظرفیت بالایی در تولید عسل،گوشت، سیب،مواد لبنی است که مسئولین امر بایستی از این ظرفیت ها استفاده کرده و از تولید کنندگان با پرداخت تسهیلات به آنان حمایت کنند و هم چنین علاوه بر حمایت کالاهای بومی ،تولیدات شهر را به استان وکشور نیز معرفی کرده وبشناسانند.

وی با تاکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم، گفت: همه احاد ملت مسئولین،تولید کنندگان ومردم باید باهم متحد شوند و تا وابستگیمان را به کالاهای خارجی کاهش دهیم و همین امر سبب میشود چرخه تولیدو اقتصاد در جامعه ببچرخد وجوانان از بیکاری نجات یافته و وارد بازار کار شود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی