به گزارش پایگاه خبری شیز سد مخزنی ساروق (گوگردچی)که بر روی رودخانه قراقیه در ۱۸کیلومتری شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی احداث گردیده ،عملیات بهره برداری آن از سال ۱۳۸۸آغاز شده است.

قرار بود این سد نقطه امیدی برای کشاورزی  تکاب شود وبا لوله کشی که به زمین های کشاورزی اطراف سد شده است زمین های کشاورزی از این آب بهره برده و برای آبیاری محصولاتشان استفاده کننداما با گذشت یک دهه از احداث این سد قطره ای آب از سد ساروق به زمین های کشاورزی منطقه برای آبیاری مورد استفاده قرار نگرفته است.

لوله هایی که فقط برای گرفتن عکس وارسال گزارش کار به مقامات بالا در زمین های کشاورزی دفن شده اند اکنون با وجود این سد مخزنی در کنار زمین های کشاورزی  بدلیل عدم همکاری مسئولین پر از خاک شده است.

جالب توجه این است که تکاب مظلوم باز هم قربانی عدم حمایت مسئولین قرار گرفت وقرار است دوباره آب سد ساروق به خاطر احیای دریاچه اورمیه باز شود در حالی که آب سد ساروق به بوکان می رود نه اورمیه و فقط در این ماجرا تکاب ضرر می کند.

حال این سوال به فکر می رسدکه سد حسنلوی نقده که فاصله کمتری با دریاچه اورمیه دارد برای احیای  دریاچه  تاوان نمی دهد وبازهم تکاب مظلوم باید تاوان بی مهری مسئولین استانی و شهرستانی را بدهد در حالی که خود قطره آب از این سد بهره نبرده است.

آیا تکاب حق استفاده از آب خود را ندارد؟ مردم تکاب از آب این سد چرا نباید استفاده کنند و چرا مسئولین شهر از جمله نماینده مجلس آقای هاشمی از حق مردم تکاب دفاع نمی کنند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی