به گزارش پایگاه خبری شیز  اورزانس اجتماعی شهرستان تکاب فعالیت خود را همزمان با سراسر کشور در شانزدهم اسفند سال ۹۶ شروع کرده است.

از اهداف اورژانس اجتماعی میتوان به پیشگیری از آسیب های اجتماعی،کودک آزاری، همسرآزاری،خشنوت های خانوادگی،اقدام به خودکشی،اختلال هویت جنسی و… نام برد.

اصول اورژانس اجتماعی شامل مواردی از جمله، کمک به حذف آسیب‌های اجتماعی، ارائه خدمات با سه ویژگی به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن، همکاری درون و برون سازمانی، انجام کار تیمی، رویکرد علمی در مداخلات، مسئله‌یابی به موقع، توانمندسازی اجتماعی محور، جامعیت اقدامات و فراهم کردن زمینه مشارکت برای مردم و سازمان‌های مردم نهاد است.

کیومرث ارجمند مدیر اورژانس  اجتماعی تکاب در گفتگو با خبرنگار شیز  فعالیت‌های اورژانس اجتماعی این شهرستان را اینگونه بیان کرد: اورژانس اجتماعی تکاب از ده نفر پرسنل متخصص در زمینه مددکاری اجتماعی وروانشناسی در شانزدهم اسفند سال گذشته شروع به کار کرده است وفعالیت‌های ما در سه شکل مرکز مداخله در بحران فردی، اجتماعی خانوادگی با مراکز مستقر ثابت،  خط تلفن ۱۲۳ ، خودروهای سیار  انجام می‌شود.

وی افزود خدمات ما به دلیل اینکه مدت زمان کمی از شروع فعالیت هایمان میگذرد تا کنون فقط در وقت اداری بود وقرار است از ماه آینده این خدمات به صورت شبانه روزی انجام پذیرد.

وی در خصوص آمار بالای خودکشی اذعان کرد:خودکشی میتواند دلایل متفاوتی از جمله سست شدن نظام ارزشی و باورهای دینی وهم چنین فقر،اختلاف های خانوادگی،بیکارری،ناکامی های عاطفی واعتیاد باشد که خودکشی های این شهرستان اکثریت کسانی بوده اند که با بیماری اعتیاد دست وپنجه نرم کرده اندکه منجر به خودکشی شده است وی هم چنین افزود این اورژانس از شروع فعالیت های خود تا کنون از سه مرد با کمک تیم تخصصی این مرکز جلوگیری کرده است.

وی بیان کرد این مرکز از زمان فعالیت تا کنون کودک آزاری، همسرآزاری، خشونت های خانوادگی شایع ترین مسائلی بوده اند که با آن مواجه شده اند.

وی در خصویص اینکه این مرکز به علت تازه تاسیس بودنش در تکاب نیاز به معرفی دارد گفت: ما تا کنون با اسکان چادرهای سیار در سطح شهر هم چنین چاپ پوستر و… سعی کردیم فعالیت های این مرکز را به مردم بشناسانیم وانتظارمان از شسایر ادارات این است که در این امر با ما همکاری داشته باشند تا بتوانیم آسیب های اجتماعی را شناسایی وبه بهبود این آسیب ها کمک کنیم

وی گفت بیشترین بیشترین راه شناسایی آسیب های اجتماعی وخانوادگی تا کنون گزارشات مردمی با تلفن ۱۲۳ بوده است

وی گفت پایگاه اورژانس اجتماعی تکاب در خیابان امام واقع در ساختمان بهزیستی است وکسانی که تمایل به مشاوره حضوری دارند میتوانند با مراجعه به این مرکز از مشاوره  رایگان بهره مند شوند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی