به گزارش پایگاه خبری شیز “پایلوت” مطالعه یا بررسی است که به‌ صورت مقدماتی و در مقیاس کوچک پیش از اجرای طرح اصلی انجام می‌شود تا امکان‌پذیری طرح، ارزیابی شده و یا نحوه اجرای طرح بهبود داده شود. به همین جهت مطالعه پایلوت ممکن است روش خوبی برای استفاده در مطالعات موردی  نباشد. اغلب، طرح‌های پایلوت پیش از اجرای طرح‌های کلان اجرا می‌شوند، با این هدف که از اتلاف منابعِ زمان و هزینه بر روی طرح‌هایی که هنوز کامل نیستند، خودداری شود. در طی اجرای پایلوت یک طرح، نواقص و مشکلاتی که در اجرا وجود دارد، شناسایی و بررسی می‌شود تا بتوان طرح مطالعه اصلی را تکمیل کرد.

فواید اجرای طرح به‌صورت پایلوت را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد :

• موانع پنهان و قیودی که توانایی سیستم را در دستیابی به اهداف مورد انتظار محدود می‌کند، شناسایی می‌شود.
• امکان نظارت و کنترل بر توانایی کاربران در انطباق با وضعیت جدید فراهم می‌شود.
• گزینه خیلی خوبی برای ارزیابی عملکرد سیستم است، چون پایلوت با سرعت بیشتر و هزینه کمتر قابل اجراست.

سال ۹۵ در جلسه ای در استان،تکاب را به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب کردند در این جلسه از ظرفیت های گردشگری تکاب و هم چنین آثار باستانی تکاب و جاده های مرگش صحبت کردند واین شهر را مکان مناسبی برای اجرای پایلوت اقتصاد مقاومتی بیان کردند اکنون مادر سال ۹۷ قرار داریم وهیچ یک از مصوبات آن جلسه را در شهر مان اجرایی ندیدیم شهر تکاب با جاده های پر پیچ وخم وچاله هایش هر ساله شاهد تصادفات مرگباری است که شاید به گوش مسئولین مربوطه نمی رسد

این شهر هر سال شاهد وعده های پوچ مسئولین استانی در مورد زیرسازی وآسفالت جاده تکاب شاهیندژ است وتا کنون هیچ اقدام و عملی از مسئولینی که با وعده هایشان دل مردم را گرم می کنند  نبوده ایم

سوال مرذدم از مسئولین استانی این است که تا کی قرار است با این وعده ها مردم تکاب جانشان را در جاده های مرگ به خطر بیندازند؟

تا کی قرار است مسئولین وراه و شهر سازی در خواب به سر ببرند ومردم شاهد کشته شدن عزیزانشان در این جاده ها باشند

اگر تکاب به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شده است پس چرا با گذشت بیش از یک سال شاهد اجرای هیچ طرحی در این شهر نبوده ایم جز وعده هایی که در هیچ جا عملی نشدند؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی